JÄÄKIEKKO. Tuplapeliviikonloppu oli TarU:lle tyly. Perjantaina Loimaan Rockets piti peijaiset ja löi hirvilauman murskalukemin 11–2. Selkäranka taittui jo ensimmäisessä erässä, jonka Rockets vei nimiinsä maalein 5–2. Kahdessa seuraavassa erässä TarU:lta ei enää maaleja nähty, mutta kotijoukkue lisäsi johtoaan toisessa erässä kahdella ja kolmannessa erässä neljällä maalilla.
Sunnuntaina Naantalissa hirvilauma oli paremmalla pelipäällä, mutta VG-62 oli onnekkaampi ja lähes koko pelin potkun verran edellä. Ensimmäisen erä kotijoukkue vei nimiinsä lukemin 2–1 ja toisen erän lukemin 4–3. Peli päättyi TarU:n niukkaan 6–5-tappioon.
Tappiot tipauttivat TarU:n lohkon häntäpäähän sijalle kuusi. Viiden pelatun ottelun jälkeen lohkon neljän kärki, HCIK, Luja, PKS ja Rockets, alkaa erottua. TarU:lla on edessä vielä ottelut lohkon toiseksi viimeistä, Uudenkaupungin Jää-Kotkia, sekä lohkoykköstä Kaarinan HCIK:ta vastaan. UJK:n Hirvilauma kohtaa ensi lauantaina Uudessakaupungissa.
Runkosarjan jälkeen edessä on playoffit, joihin lohkon jokainen joukkue pääsee sijoituksesta riippumatta.